Určite to poznáte. Ľudia si dávajú predsavzatia, pretože chcú schudnúť, zbaviť sa zlozvykov alebo iba začať čítať viac kníh. Taktiež niektorí výrazne menia štýl obliekania alebo si rovno ostrihajú vlasy úplne nakrátko. A tiež sú tu tí, ktorí nespravia absolútne nič.

To sa však nedá povedať o nás. Nový rok je tu a my sme si pre vás pripravili hneď niekoľko zmien, ktoré, budeme dúfať, že potešia.


Ako prvé mi napadne spomenúť dizajn, pretože ten je neprehliadnuteľný. Okrem toho, že sa na januárové číslo pozriete a šokovane si poviete Tak toto je nový Art Up?!, prekvapenia vás čakajú aj vo vnútri. Odjakživa som chcela, aby časopis vyjadroval viac ako nemenované bulvárne či módne kúsky. Chcela som, aby sa v ňom odrážali duše tých, ktorí ho tvoria. A myslím si, že sa to každým mesiacom darí viac a viac.
Časopis dostane úplne nový dizajn obálky, taktiež aj veľkosť. Skrátka sme ho obliekli do nového šatu, kedy sme sa ho pokúsili dostať bližšie k vám - je útly a príjemný, čo ho robí ešte priateľskejším. Je osobný. A to vďaka hlbšiemu prepracovaniu a rovnako tak aj viacerým hodinám, ktoré sme nad ním strávili.


Ak mám vravieť sama za seba, časopis mi poskytuje útočisko. Je to tiež moje dieťa, o ktoré sa rada a starostlivo starám. Je to vášeň, ktorú robíte a zároveň ju nevedomky zdokonaľujete láskou a nehou, ktorou ju zahŕňate. Je to životný štýl. A tiež je to istým spôsobom práca, ktorá ma napĺňa.


Asi sa pýtate, ako to berú členovia redakčnej rady? Nemusíte, pretože o riadok nižšie nájdete ich odpovede.„Ja sa chcem v prvom rade nesmierne poďakovať za poskytnutú príležitosť. Je to pre mňa obrovská česť a pocta prispievať niekam, čo má svoj účel a význam. Myslím si, že bol naozaj skvelý nápad vytvoriť takéto malé veľdielo. Odkedy publikujem sa cítim súčasťou niečoho veľkého, i keď to tak okolie ani vnímať nemusí, pre mňa to niečo veľké skutočne je. Stále niekomu podstrkujem každé jedno číslo a detskou radosťou prejavujem svoje nadšenie. Práca v tomto časopise mi dala a aj dáva veľa. Je to taký ďalší splnený sen. Mať niekde vytlačené meno, pomáhať s úpravou článkov, písať to, o čom chcem, vedieť, že tí ľudia, ktorí to budú čítať, z toho budú mať dobrý pocit, to je na nezaplatenie. Nikdy mi nešlo ani tak o peniaze ako o pocit z daného výsledku. A ten je teda poriadne drahý!
Čo sa týka designu, ja milujem minimalizmus. Ten vzhľad tohto nášho spoločného dieťaťa je sen. A teším sa na každú zmenu, pretože toto prínosné periodikum je v tých najlepších rukách.“

„Ja ďakujem, že si mi vôbec napísala a opýtala si sa ma, či chcem písať články do časopisu. Bolo to mega a som rada, že som sa na to dala, prijala výzvu a píšem do posraného časopisu, sakra! Kto to môže povedať, len tak, píšem do časopisu, som redaktorka a kurva ma to napĺňa a baví. Byť niečo viac ako amatérska spisovateľka na wattpade. Všade sa s tým chválim, drmolím to po nemecky, len škoda, že by tomu nerozumeli, ak by si ho kúpili, tak len ukazujem fotky mojich článkov.
Som na seba hrdá! Som hrdá, že môžem byť súčasťou tímu redaktorov a robiť niečo prospešné.
Ešte raz ti ďakujem, Romi.“

„Nejvíc děkuju za příležitost i za to, jaká jsi, dobře se s tebou komunikuje o všem. Což je výhoda určitě pro nás všechny velká. Těším se moc na změnu v časopise.“

„Chci jen říct, že tebe mi muselo seslat samo nebe! Když jsem končila minulý ročník na škole, měla jsem pár věcí v šuplíku, prakticky nikdo nevěděl, že něco píšu nebo že bych se tomu chtěla do budoucna věnovat. Změnilo se toho tak moc, že se mi ani nechce věřit. Hodně lidí mě teď podporuje a když řekneš, že píšeš do časopisu, má to najednou nějak automaticky větší hodnotu. A ten pocit, když jsem ho poprvé držela vytištěný! S mým jménem a prostě něčím, co jsem sama vytvořila. Díky za všechno a všem!“

Tento mesiac ani ďalšie už nebudú žiadne témy ani obmedzenia, bude iba čistá vášeň a tvorenie. Prajeme vám príjemný začiatok nového roku a ešte príjemnejšie čítanie ďalších čísel. Robíme to totiž nielen pre seba, ale aj pre vás! A za vašu podporu vám ďakujeme :)

- R