Po útrpnom riešení grafického spracovania s tlačiarňou sme dnes konečne obdržali tlačenú verziu časopisu. Náklad je 75 kusov. Je vhodný snáď pre každého, obzvlášť pre tých, ktorí milujú akýkoľvek druh umenia či sa zaujímajú o kultúru.


Dva mesiace dozadu, začiatkom júla, som mala víziu. Chcela som založiť časopis, kde sa jeho editori budú cítiť ako doma, kde budú robiť, čo ich baví, kde sa môžu vyjadriť a nikto ich nebude súdiť.
Už v júli som zohnala hneď niekoľko ochotných a kreatívnych ľudí (väčšina je zo Slovenska, no nájdu sa u nás aj baby z nášho susedného Česka) a začalo sa pracovať na prvom čísle. Boli to naozaj ťažké dva mesiace neustáleho makania na grafike, textoch, na stránkach a iných veciach. Niektorí ľudia sa ma dokonca pýtali, prečo som bola celé leto doma a či som z toho nebola smutná. Nie, nebola som a ani nie som. Bolo to najlepšie strávené leto v mojom živote, pretože som makala na svojom sne a pomohla zrealizovať sny a ciele iných ľudí. Bol a aj je to naozaj úžasný pocit.

Obzvlášť skvelý pocit je, keď svoju namáhavú prácu uvidíte naživo v tlačenej podobe a môžete si ju chytiť do ruky. Prelistujete si stránky, privoniate k nim a viete, že toto vás robí šťastnými. Čítate si jednotlivé články, básne či poviedky a usmievate sa ako malé detičky, ktoré dostanú novú hračku.

Časopis v prvom rade vznikol za účelom predania informácií o umení a kultúre, pretože povedomie dnešných mladých ľudí o týchto dvoch témach rapídne klesá. Zároveň som chcela dať možnosť rôznym autorom či blogerom presadiť sa a mať akési portfólio, ktoré by mohli ukázať napríklad pri prijímačkách na vysokú školu. K tomu ale bolo treba vybaviť tlač, čo sa po dlhých zháňačkách podarilo a časopis tak pomaly začal naberať na svojej fyzickej podobe. Ďalším dôvodom bolo zviditeľnenie autorov, ktorí radi píšu poviedky či básne. Nie len, že tým dajú znamenie pomedzi ľudí, že publikujú, ale môžu si vytvoriť meno, ktoré je v takomto biznise veľmi dôležité. A napokon časopis vznikol aj preto, aby rozdával radosť a spôsoboval v čitateľoch množstvo emócií či otváral im nové možnosti, prinášal nové myšlienky a ukazoval nové brány do nepoznaného sveta.

Dúfam, že moju vášeň a vášeň autora každého jedného textu budete zdieľať s nami a podelíte sa či už o vaše texty alebo dojmy. Sme naozaj vďační za akúkoľvek podporu, ktorá nás poháňa vpred! :)

– R